Ostatnio Zaktualizowany:

Na jaki sprzęt do treningu domowego warto postawić?

Kategorie Bieżnia elektryczna

Sprzęt do ćwiczeń podzielić można na wiele kategoriiSprzęt do ćwiczeń podzielić można na wiele kategorii. Większość z produktów tego typu kojarzy nam się wyłącznie z siłowniami, które przesycone są urządzeniami i hantlami mającymi pomóc ćwiczącym w zbudowaniu masy mięśniowej. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że efektywnie możemy ćwiczyć i w domu – wystarczy wyposażyć się w parę podstawowych przyrządów do ćwiczeń, jak bieżnia elektryczna czy hantle o różnej wadze.

Sprzęt treningowy do domowego użytku

Bieżnia elektryczna to świetna inwestycja dla wszystkich tych, którym zależy na pozbyciu się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Pozwoli na regularne spalanie kalorii, sprawdzając się szczególnie w chłodniejsze oraz deszczowe dni, kiedy bieganie czy spacerowanie na zewnątrz jest utrudnione. Co więcej, trening wytrzymałościowy spala więcej kalorii od przeciętnego treningu siłowego, dlatego też polecany jest osobom na deficycie kalorycznym. Jednocześnie dla zachowania zdrowo rozwiniętej sylwetki polecane jest łączenie i przeplatanie obu treningów ze sobą.

Jaką bieżnię wybrać?

Bieganie na bieżni z racji na stabilne warunki jest o wiele bezpieczniejsze od biegania w terenie. Mniej obciąża stawy, a także istnieje mniejsze ryzyko upadku czy potknięcia się. Bardziej zaawansowane bieżnie posiadają możliwość regulacji prędkości, mierzą spalone kalorie oraz średnią szybkość poruszania się. Pamiętajmy jednak o tym, aby każdy trening dopasować do naszych możliwości (zarówno jeśli chodzi o jego intensywność, jak i długość) – zmian należy dokonywać powoli. Bieżnia elektryczna działa na innych zasadach niż standardowa bieżnia magnetyczna. Jak nazwa wskazuje ta zasilana jest prądem. Ma wbudowany silniczek, który pozwala na płynną regulację prędkości oraz zmianę tempa biegu. Z racji na wyższe zaawansowanie technologiczne bieżnie elektryczne są zazwyczaj droższe od produktów magnetycznych. Nowsze modele komputerowe dają również dostęp swoim użytkownikom do śledzenia całej historii biegania. Właściciel bieżni może w każdej chwili porównać wyniki z poszczególnych dni i sprawdzić, jak przebiega jego postęp.

Bieżnia elektryczna w domu – zalety:

  • bezpieczniejszy trening w porównaniu do tego w naturalnych warunkach
  • możliwość dostosowania prędkości i pochyłości bieżni (dostępny jest bieg pod górę)
  • dostępne są gotowe plany treningowe, które wpleść można do naszych ćwiczeń
  • korzystający z bieżni oprócz biegania może w tym samym czasie oglądać telewizję czy słuchać radia
  • decydując się na bieganie nie musisz brać pod uwagę aktualnych warunków atmosferycznych.
Muzyka zdjęcie utworzone przez ArthurHidden - pl.freepik.com